Thy – Türkiye’nin Bayrak Taşıyıcı Hava Yolu

0
16
thy
thy

Thy – Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolu olan THY, dünyanın en çok noktasına uçan hava yolu olma özelliğini her geçen gün biraz daha pekiştiriyor. Küba’nın ardından bu sefer de yeni uçuş noktası Özbekistan’ın tarihi kenti olan Semerkant olarak belirlendi. Böylelikle Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları dünyadaki etki alanını biraz daha genişletmiş oldu.

Nitelikli Hizmet

Hizmet kalitesi bakımından her alanda bu firma göz dolduruyor. Uçakların temizliği ve personelin kalitesinden yolculuklarda ikram edilen yemeklere kadar her alanda aranan firma olan THY, uluslararası bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan değerlendirmelerde de en lezzetli yemekleri sunan hava yolu olarak açık ara farkla birinci seçildi. Buna ek olarak üst üste Avrupa’nın en iyi hava yolu firması seçilerek başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Kargo Taşımacılığında da Lider Konum

Yolcu taşımadaki başarı kadar kargo taşımacılığında da bu hava yolu oldukça başarılı. Hem kendi filosuna ait yeni nesil uçaklar hem de kiralamış olduğu jumbo jetler ile dünyanın dört bir yanına kargo taşımacılığı hizmetleri de Türk Hava Yolları tarafından oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Bu hava yolu firmasında yolcu uçakları bakımından da oldukça genç uçaklar barındırıyor. Hem geniş gövde hem de dar gövde olmak üzere iki ana uçak sınıfına sahip olan firmanın ileriye dönük planları arasında jumbo jet satın almak da var.

Elbette filoda çift katlı jumbo jetlerin bulunmuyor olması filonun yetersiz olduğu anlamına gelmiyor. Zira okyanus aşırı seferleri başarıyla gerçekleştiren ve dünyanın her yanına herhangi bir yakıt ikmali olmaksızın uçma becerisine sahip oldukça teknolojik uçaklar mevcut.

Her Sınıfa Koşulsuz Şartsız Rahatlık

Hizmet kalitesi bakımından iki ayrı sınıf yer alıyor. Bunlardan bir tanesi Businness Class, bir diğeri ise ekonomi sınıfı. Ancak ekonomi sınıfında seyahat eden yolcular kendilerini hiçbir zaman ekonomi sınıfında gibi hissetmiyor. Zira firma her sınıftaki yolcusuna en üstün kalitede hizmeti sunmayı, yolcuların uçaktan üstün memnuniyet ile ayrılmalarını sağlamayı ve yolculara kendilerini evlerinde gibi hissettirmeyi oldukça iyi başarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here